Strona główna Aktualności Pięćdziesiąt lat minęło…

Pięćdziesiąt lat minęło…

Przez A Gr
708 Wyświetlenia

Pięćdziesiąt lat minęło…

…może nie jak jeden dzień, ale jak pokolenie, jak z trudem i radością budowane codziennie przedsięwzięcie. Są one już przeszłością. Faktem. Zamkniętym rozdziałem naszej szkolnej historii.

W tym roku mija pół wieku od chwili, gdy nasza szkoła zaistniała na edukacyjnej mapie Jastrzębia- Zdroju. Stało się to w roku 1972, czyli tylko 9 lat po tym, jak niewielka wtedy miejscowość uzyskała prawa miejskie (był to rok 1963).

Nasze półwiecze uczciliśmy uroczystą galą, dla której przestrzenią były: sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. Józefa Świdra oraz odświętne i nowoczesne wnętrza naszej szkoły.

Znamienici goście mogli wysłuchać utworów z lat siedemdziesiątych i tych nieco późniejszych, w wykonaniu szkolnej grupy muzycznej. Był to też czas wspomnień osadzonych w kontekście historycznym. Podróż przez półwiecze ubogaciły materiały z kronik filmowych oraz wywiady lub filmy wideo z udziałem dyrektora Grzegorza Jankowskiego, Tomasza Sobocika, Mileny Kozik, Daniela Hordyja oraz Łukasza Rudnickiego.

Po części oficjalnej autobus wraz z gośćmi i uczniami zajechał na szkolny dziedziniec, gdzie chwilę później odbył się pokaz zabytkowych samochodów i motocykli. Stanowił on również scenografię do niezwykle dynamicznego, niemal aktorskiego pokazu mody strojów i stylizacji z lat 70 i 80 ubogaconych muzyką i nagrodzonych gromkimi brawami. Ważnymi elementami jubileuszowych uroczystości było też rozświetlenie nowego szkolnego logo, gdyż nasza szkoła od dwóch miesięcy ma nową nazwę (Zespół Szkół Techniczno- Branżowych) oraz otwarcie szkolnej pracowni mechanicznej. Goście mieli też okazję zapoznać się z częścią niezwykłej kolekcji pamiątek zgromadzonych w powstającej Izbie Tradycji Barbórkowych.

Pełen wrażeń dzień zwieńczyły spotkania i rozmowy przy suto zastawionym stole. Wspomnieniom i miłym słowom nie było końca! Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z nami. Zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły- w dni zwyczajne i te, w których świętujemy! Do zobaczenia!

Przeczytaj również